Dijital pazarlama nedir?

Dijital pazarlama, arama motorları, web siteleri, sosyal medya, e-posta ve mobil uygulamalar gibi dijital kanallar aracılığıyla müşterilere ulaşmanın “doğru yönetildiğinde” başarısı en yüksek yöntemidir. Bu pazarlama stratejisi global olarak üzerinde anlaşmaya varılan geniş bir pazarlama faaliyetleri yelpazesini kapsamakla birlikte, en yaygın kullanılanları; içerik yönetimi, seo, sosyal medya reklamları, adwords, mailing ve ‘mobil marketing’dir.


Sosyal Medya Reklamları


Sosyal medyanın hem kişisel ve profesyonel yaşamımızdaki yeri azımsanamaz kuşkusuz. Bu mecralarda yürütülen reklam çalışmalarıyla marka bilinirliği yaratmak için pazar araştırması ve promosyon duyurularınızı doğru planlayarak bir adım öne geçmeniz de aynı oranda mümkün.

Google Adwords


Google Adwords, Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek;
Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde, en altında ve sonuç sayfasının sağında yer almaktadır. Kullanıcıların %100’ü üst sıraya, %63’ü yan sıraya bakıyor. %71’i güvenilir marka&kuruluşların reklamlarının üst sırada çıkmasını bekliyor. %36’sı reklam verenin güvenilirliğini reklamın sırasıyla ilişkilendiriyor.